סגרדה פמיליה

סגרדה פמיליה שנמצאת בברצלונה זו כנסייה שתוכננה על ידי אמן והאדריכל הקטלאני אנטוני גאודי ובנייתה החלה בשנת 1883. בשנת 1926 נהרג גאודי בתאונה, אך עבודות הבנייה המשיכו גם לאחר מותו למרות שגאודי לא השאיר תוכניות בניה והדבר גרם למחלוקות האם בכלל להמשיך את הבניה. סגרדה פמיליה מהווה את אחת האטרקציות התיירותיות החשובות ביותר של ברצלונה, יחד עם מבנים ואתרים נוספים בתכנונו של האדריכל גאודי כמו פארק גואל המפורסם.

סגרדה פמיליה (המשפחה הקדושה) זה הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות בברצלונה. ברגע שאתם בפנים, תתכוננו להיות מאותגרים על ידי גאודי. תסתכלו על הצריחים במגדל מעל ברצלונה, שניתן לעלות אליהם במעלית בלבד. תוכלו לראות את אור השמש ששלחו הקשתות מבעד לחלון הזכוכית הצבעונית. בכל סנטימטר של קתדרלה זו יש את אפקט הוואו. חפשו את הצב בבסיס עמוד אחד, ואת הצב השני. אלה נועדו להראות את האיזון בין היבשה לים. למעשה, ישנם קישוטים בהשראת הטבע ואת האיקונוגרפיה הנוצרית בכל מקום. באתר הכנסייה נמצא מוזיאון הסוקר את תולדות הכנסייה מתחילת בנייתה ועד היום ומציג שרטוטים ודגמים שונים הקשורים לתכנונה.

התכנון של סגרדה פמיליה כולל 18 צריחים בגובה של כ-100 מטרים כל אחד, המסמלים את 12 השליחים. הצריחים מחולקים לשלוש חזיתות המסמלות את לידתו של ישו, מותו ותחייתו. כיום קיימים רק שמונה מתוכם, והשאר עדיין בבנייה שצפויה להימשך בשנים הקרובות. צריח נוסף בגובה של כ-170 מטרים יתנשא במרכזם ויסמל את ישו, ומסביבו יוקמו ארבעה צריחים מעט נמוכים שיסמלו את ארבעת האוונגליונים. מאחורי הצריח המרכזי יוקם צריח נוסף שיסמל את הבתולה.

כאשר זה סוף סוף יסתיים בשנת 2026 – ביום השנה ה-100 למותו של גאודי, למבנה של סגרדה פמיליה ייקח 144 שנים ארוכות כדי להשלימו. הפירמידה הגדולה של גיזה, לעומת זאת, לקחה רק 20 שנה. רוצים עובדות מעניינות נוספות? בחרו באפשרות מדריך השמע של סגרדה פמיליה, הצטרפו לקבוצת סיור, או פנו למוזיאון שבאתר, המצויד בתערוכות אינטראקטיביות. העלות של כרטיס ללא תור מיועדת למימון העבודה שעדיין דרושה כדי לסיים את סגרדה פמיליה, מה שהופך אותך, המבקר הצנוע, יוצר משותף של יצירת מופת של אנטוני גאודי.

סגרדה פמיליה כרטיסים מחיר

סגרדה פמיליה זו אטרקציה פופולרית מאוד בברצלונה והתורים אל הקופות שלה ארוכים מאוד בדר"כ, לכן מומלץ להזמין כרטיסים לסגרדה פמיליה מראש ולחסוך את זמן ההמתנה הארוך בתור. את הכרטיסים שתזמינו מראש תוכלו להראות בכניסה באמצעות הסלולרי ולהיכנס בקלות בלי לעמוד התורים הארוכים לקופות ובלי צורך להדפיס את הכרטיסים. מחיר כרטיס החל מ-15 יורו למבוגר מגיל 30 ומעלה, לגילאי 11-29 החל מ-13 יורו, ילדים עד גיל 10 כולל חינם. מחיר כרטיס כולל עליה למגדל החל מ-30 יורו, כרטיס משודרג כולל עליה למגדל וסיור מודרך בן שעתיים באנגלית או ספרדית החל מ-55 יורו.

היכנסו לרכישת כרטיסים ועיקפו את התור הארוך לקופות!

סגרדה פמיליה שעות פתיחה

שעות פתיחה או פעילות הן: ראשון עד שבת 09:00-18:00. מומלץ להגיע מוקדם בבוקר עם כרטיסים שהזמנתם מראש או אחר הצהריים.

כתובת: Carrer de Mallorca, 401, 08013 Barcelona, ספרד

סגרדה פמיליה
סגרדה פמיליה

המלצות של אנשים שרכשו כרטיסים מראש דרך האתר:

  1. זהו אחד הפלאים הארכיטקטוניים היפים ביותר בעולם. עם זאת, יותר מדי תיירים עושה את זה כמעט בלתי נסבל. נסו ללכת מוקדם ככל האפשר או מאוחר יותר במהלך אחר הצהריים והזמינו כרטיסים מראש.
  2. ממליץ על סגרדה פמיליה. בהחלט ממליץ על הזמנת כרטיסים מראש דרך אתר כזה, ימנע את התורים ואת הטרחה.
  3. הגענו ביום עם תורים גדולים בקופות ולכן הוחלט להזמין כרטיסים באינטרנט ולהיכנס ללא בעיות. הראתי את הכרטיס שהורדתי בטלפון שלי לאבטחה ונכנסתי בקלות! ובכן שווה את מחיר הכניסה ומומלץ.
  4. הזמנת הכרטיסים הייתה מהירה וקלה. סגרדה פמיליה היה מדהים וזה שווה לשלם את המחיר כדי להיכנס לשם.
  5. מזל שהזמנו כרטיסים מראש כי היה תור ממש מטורף בקופות. עלינו למגדל והנוף היה פשוט מדהים. 
  6. מקום ממש מדהים. עדיף להגיע מוקדם בבוקר כשאין הרבה אנשים כי אח"כ נעשה די צפוף.
  7. השתמשנו באוטובוס התיירות של ברצלונה ושילבנו את התחנה עבור סגרדה פמיליה, לאחר שהזמנו מראש את הכרטיס זו היתה כניסה חלקה מאוד, המקום הוא פשוט מדהים ושווה ביקור.
  8. אין הרבה אטרקציות בברצלונה שמשתוות למקום המדהים הזה. אני בהחלט ממליץ לבקר כאן ולרכוש כרטיסים מראש כי ממש עמוס כאן.