מגדל אייפל

מגדל אייפל פריז הוא מגדל ברזל שנוסד בשנת 1889 ונחשב לאחד מהסמלים של פריז צרפת ולאחד מהמגדלים הפופולריים ביותר באירופה שמושך אליו לא מעט תיירים שמגיעים בכל מזג אוויר להביט מלמעלה על עיר האורות. בכל שנה מבקרים במגדל כשישה מיליון מבקרים תיירים ומקומיים. עד כה ביקרו במגדל הפריזאי למעלה מ-250 מיליון מבקרים והמספר הולך וגדל כל הזמן. מבחינת אטרקציות בפריז מגדל אייפל נחשב לאטרקציית חובה לכל מי שמגיע לעיר האורות וגם שווה להגיע אליו בלילה או להיות בקרבתו כדי לראות אותו מואר במלא תפארתו ויופיו.

מגדל אייפל פריז הוא מגדל גבוה מאוד בן 3 קומות או יותר נכון חלקים, והוא מתנשא בסה"כ לגובה של 324 מטרים. המגדל שנקרא על שם המהנדס גוסטב אייפל שבנה אותו מאפשר לכם להשקיף על אתרים מרכזיים בפריז, בירת צרפת וביניהם מוזיאון הלובר, שער הניצחון בפריז ועוד לא מעט אתרי חובה בפריז שנראים מדהים מלמעלה. לא פחות מדהים יהיה להביט מלמעלה על נהרות, פארקים ירוקים ומבנים מרשימים, כנסיות ומבנים עתיקים מרשימים.

מגדל אייפל כרטיסים מחיר

מגדל אייפל הוא אטרקציה פופולרית מאוד ויש אליה תורים ארוכים מאוד. לכן מומלץ להזמין כרטיסים למגדל אייפל מראש ולחסוך את זמן ההמתנה הארוך מאוד בקופות. לאחר הרכישה אונליין תקבלו את הכרטיסים ישירות למייל ולסלולרי שלכם ותוכלו להציגם בכניסה באמצעות הסלולרי מבלי צורך להדפיסם. משך הסיור והביקור במגדל אייפל הוא שעה וחצי עד שעתיים.

היכנסו לרכישת כרטיסים ללא תור!

היכנסו לרכישת כרטיסים משולבים עם קרוז!

שעות פתיחה של המגדל הן ימים ראשון עד שבת בין השעות 09:30-23:45. מומלץ להגיע חצי שעה עד שעה לפני השקיעה ולהנות מהנוף של פריז ביום וגם בלילה עם כל האורות.

כתובת: Avenue Anatole France 5, 75007, Paris

מגדל אייפל מבפנים

מגדל אייפל מבפנים מאפשר לכם להציץ בדירתו של גוסטב אייפל שהיה המהנדס של המגדל. כמו כן בקומות הראשונה והשנייה תועלו להנות ממסעדות מעולות, חנויות ובתי קפה ומאוד כיף לשבת שם ולהנות מהאווירה המיוחדת. המחיר במסעדות אמנם לא זול אבל לא כל יום יוצא לכם לשבת במסעדה באייפל וכדאי לנצל את החוויה המיוחדת הזאת כשאתם בפריז, במיוחד זוגות שרוצים לאכול במקום הכי רומנטי בעיר הכי רומנטית בעולם. במגדל ישנן 1,665 מדרגות, המגיעות עד לקומה השלישית, אך הן פתוחות לקהל הרחב רק עד הקומה השנייה, לשם מובילות 1,120 מדרגות בלבד ומי שמסוגל לעלות כל כך הרבה מדרגות יכול לוותר על המעליות ולעלות במדרגות עד לקומה השנייה ומשם קומה אחת במעלית. בתוך רגלי המגדל ממוקמות מעליות ענק שיכולות לשאת עד שישים איש כל אחת עד לקומה השנייה. בקומה השנייה ישנה מעלית נוספת, קטנה יותר, שעולה לקומה השלישית והאחרונה של מגדל אייפל. מסביב על הצדדים של מגדל אייפל חרוטים 72 שמות של מדענים, מהנדסים ומתמטיקאים צרפתים לאות הוקרה על תרומתם להקמת המגדל.

בקומה העליונה של מגדל אייפל מבפנים יש תא מגודר, שממנו ניתן להשקיף על פריז והסביבה. נקודת תצפית נוספת נמצאת במרפסת שליד החדר שהיה בשימושו של מהנדס המגדל, גוסטב אייפל, ומשמש כיום כמוזיאון שבו נשמר הריהוט שהיה בשימושו של אייפל. במקום מוצגות בובות שעווה של אייפל ותומאס אלווה אדיסון המשחזרות את ביקורו של האחרון במבנה בעת חנוכתו בסוף המאה ה-19. מלבד התנודות הרגילות הנובעות מהרוח, הקיימות בכל המגדלים הגבוהים, חשוף המגדל, העשוי מתכת, לגורם תנודה גדול יותר שהוא החום, שגורם למבנה להתרחב בשמש וכתוצאה מכך נוטה מגדל אייפל בסביבות ה-18 ס"מ. לאחר שקיעת השמש חוזר המגדל לגודלו הרגיל.

מבחינה היסטורית המגדל תוכנן תחילה לברצלונה שבספרד אך הוחלט בסופו של דבר לבנות אותו בפריז לכבוד התערוכה העולמית של פריז שנערכה בשנת 1889 במלאת 100 שנה למהפכה הצרפתית. בניית המגדל ארכה שנתיים, חודשיים וחמישה ימים. כשהמגדל נפתח הוא היה הגבוה בעולם ושמר על התואר עד לשנת 1930. עלות הבנייה של המגדל כוסתה בתוך שנה, ממכירת כרטיסי כניסה לתערוכה. המגדל בנוי מ-18,038 קורות ברזל שחוברו בכשניים וחצי מיליון מסמרות וכדי לבנות אותו גויסו כשלוש מאות טפסנים אקרובטים. משקלו הכולל של המגדל כ-10,100 טון וכדי לצבוע אותו נדרשו 60 טון של צבע.