קתדרלת סנט פול לונדון

קתדרלת סנט פול לונדון, היא מקום מושבו של הבישוף של בירת אנגליה ואחד המקומות החשובים לנצרות בלונדון. המבנה הנוכחי הוקם במאה ה-17, והיא הקתדרלה הרביעית באותו מקום. אתם מוזמנים לבקר במבנה שתוכנן על ידי סר כריסטופר רן, ולחוות את האדריכלות המדהימה ואווירה עוצרת נשימה. תוכלו לראות את גלריית הלחישות שנקראת כך בשל ההדים הנוצרים בה כשאנשים מדברים, לבדוק את הקראפט התת קרקעי, ולהרים את הראש אל גלריית הזהב, 111 מטרים מעל לונדון כדי לצפות בכמה נופים מדהימים. המבנה הקדוש בנוי בסגנון רנסאנס או בארוק מאוחר. שילוב שני הסגנונות הללו מופיע בכנסיות רבות שבנה כריסטופר רן.  בכנסייה זו התחתנו הנסיך צ'ארלס והנסיכה דיאנה באחת מהחתונות המפורסמות ביותר שנערכו בהיסטוריה של בריטניה.

יש הרבה מה לראות כדי לרתק את כולם במבנה קתדרלת סנט פול לונדון. בקרו בגלריית הלחישות שבבסיס הכיפה ותוכלו ללחוש דבר מתקתק לקיר, אשר הודות לבנייה, אפשר יהיה לשמוע אתכם בצד השני. באזור הקבר נמצאים קברי לורד הורציו נלסון, הדוכס הראשון של וולינגטון וסר כריסטופר רן עצמו. בתוך כל המבנים והבניינים, היה בניין דתי במקום זה במשך יותר מ-1,400 שנה. אחרי השריפה הגדולה של לונדון בשנת 1666, סר כריסטופר רן ביקש ליצור משהו אייקוני באמת כדי להשאיר משהו היסטורי לדורות הבאים. יצירתו חסרת הרחמים עמדה על המשמר של העיר מאז הושלמה בשנת 1710. בתקופה הרומית עמד במקום שבו עומדת הכנסייה מקדש לאלה דיאנה, שניצב בקו ישר עם מקדש לאל אפולו שעמד בווסטמינסטר. בתקופת הבליץ במלחמת העולם השנייה, נפגעה הכנסייה בהפצצות ב-1940 ו-1941 אך לא נחרבה לגמרי וזאת בשל מאמצים גדולים של מכבי האש של לונדון.

שימו לב: האבן וגלריות הזהב יהיו סגורות עד ה-15 בדצמבר. במהלך הזמן הזה, אתם יכולים להגיע לגלריה הלוחשת דרך גרם מדרגות קטן "סודי", המציע מראות חדשים של העיצוב הגדול של גראן. בתקופת הקיץ רחוב סנט פול בחושך הוא אווירה קסומה עוד יותר. לחגוג את היופי של הכנסייה הגדולה של רן בשעות הדמדומים בשעות פעילות מאוחרות במהלך הקיץ. טפסו על הכיפה האייקונית של הקתדרלה היישר אל הגלריה הלוחשת, ראו את גלריית האבן ואת גלריית הזהב, ואפילו תצלמו כמה תמונות של שעות הקסם. תוכלו ליהנות ממדריך מולטימדיה ידידותי למשפחה וסיורים מודרכים ללא תשלום נוסף במשך כל היום, אין צורך להזמין, רק להירשם כשתגיעו אל קתדרלת סנט פול לונדון.

קתדרלת סנט פול לונדון מחיר כרטיסים

קתדרלת סנט פול לונדון היא אטרקציה פופולרית והתורים לקופות שלה עלולים להיות ארוכים, לכן מומלץ להזמין כרטיסים מראש ולחסוך זמן יקר. לאחר הזמנת הכרטיסים אונליין תקבלו אותם למייל ולסלולרי ותוכלו להציגם בכניסה באמצעות הסלולרי. מחיר כרטיסים לקתדרלה החל מ-23 יורו, ילדים בגילאי 6-17 החל מ-10 יורו, עד גיל 5 חינם. כרטיס משפחתי מוזל עם הנחה לזוג עם 3 ילדים החל מ-55 יורו בלבד במקום 75 יורו.

היכנסו להזמנת כרטיסים מראש!

שעות פתיחה של הקתדרלה: שני עד שבת 08:30-16:30, ביום ראשון סגור. משך זמן הסיור הוא שעה וחצי עד שעתיים. מומלץ להגיע בשעות הבוקר המוקדמות עם כרטיסים שהזמנתם מראש.

כתובת: St Paul's Churchyard, EC4M 8AD, London

ביקורות של אנשים שהזמינו כרטיסים אל קתדרלת סנט פול לונדון דרך האתר:

  1.  הקתדרלה בהחלט שווה ביקור. לטפס אל הכיפה עבור נוף מרהיב ולעלות למעלה אם יש לכם את הסיבולת.
  2.  זה היה שווה את הזמנת כרטיסים במסלול מהיר מראש כאשר הלכנו ישר לתוך המבנה בדלפק בעוד התור בקופות היה ארוך מאוד.
  3. הקתדרלה מדהימה בפנים ויש כמויות אינסופיות של דברים לראות, שווה לשבת מתחת הכיפה הראשית להסתכל למעלהץ המדרגות אל הגלריה הלוחשת, גלריית האבן והגלריה המוזהבת, עשויות להיות מרתיעות, אבל הן בעלות ערך של 100%, הנופים מרהיבים. בילינו במקום יותר משעתיים. אהבנו את הביקור בקתדרלה ונחזור לפה שוב.
  4. ביקור מעולה עם מדריך או בלי. הנוף מלמעלה הוא פנטסטי אבל צריך לעלות הרבה מדרגות למרות שזה שווה את זה.
  5. מצאנו את הביקור שלנו במבנה מאוד מאיר עיניים ואינפורמטיבי. הבניין אייקוני והיסטורי. זה באמת בניין מרשים ומומלץ להגיע לכאן.