השעון האסטרונומי בפראג

השעון האסטרונומי בפראג הוא אחד מהאטרקציות הפופולריות ביותר בפראג, לא פחות מאשר מצודת פראג וטירת פראג. אם אתם מגיעים לפראג זו חובה לבקר במגדל השעון הגותי ולראות את הקרביים של העולם של השעון האסטרונומי המבוגר ביותר בעולם. השעון מוצב בכיכר סטורמסצקה שבפראג. השעון הותקן ב-9 באוקטובר 1410 ועבר שיפוץ וניקיון בינואר 2008, מה שגרם להשבתו לחצי שנה. פני השעון ניצבים בחזית בית העירייה הישן. מנגנון השעון מורכב ממספר חלקים עיקריים: חוגה המציגה את מצג השמש והירח בשמיים, תצוגת בובות בדמות שנים עשר השליחים, שלד המסמל את המוות המכה על הפעמון מדי שעה, תצוגת בובות נוספות, וכן לוח שנה המציג מדליונים של עונות השנה.

השעון האסטרונומי בפראג הוא חוויה שאסור להחמיץ, בכל שעה נפתחת דלת קטנה, וישו צועד החוצה, ואחריו תלמידיו. גראם ריפר גם מצלצל בפעמון ובודק כדי לראות מי הגיע. יש גם תנועה פלנטרית, גלגל המזלות ועוד על השעון ו-75% מחלקיו מקוריים, הם כמו בשעון המקורי מהמאה ה-15. תוכלו לעלות במעלה המדרגות או במעלית במעלה המגדל. משם תוכלו ליהנות מנוף מדהים על כיכר העיר העתיקה ושאר העיר העתיקה של פראג. בדרך חזרה למטה, אתם יכולים לחשוב על כוח השהייה של השעון האסטרונומי בפראג ועל הנוף שראיתם ממנו ולהמשיך לטייל באזור המקסים והיפה ליד כיכר העיר העתיקה בפראג. תוכלו למצוא את הפסל התלוי של זיגמונד פרויד במרחק 5 דקות הליכה ממגדל השעון. יש הטוענים שהיצירה של דייויד סרני מאתגרת את הסטאטוס קוו, בעוד אחרים מאמינים שזה מסמל את מאבקיו המתמידים של פרויד עם הפחד מפני מותו.

השעון האסטרונומי בפראג מחיר כרטיסים

השעון האסטרונומי בפראג הוא אטרקציה מבוקשת מאוד ויש אליו לא מעט תורים ולכן מומלץ להזמין אליו כרטיסים מראש ולדלג על התורים הארוכים. מיד לאחר הזמנת הכרטיסים אונליין תקבלו אותם לסלולרי ולמייל ותוכלו להציגם בכניסה באמצעות הסלולרי מבלי צורך להציגם. מחיר כרטיס החל מ-16 יורו, ילדים בגילאי 3-15 החל מ-8 יורו.

היכנסו להזמנת כרטיסים מראש!

לאן מגיעים אחרי שמזמינים כרטיס מראש? המדריך או המדריכה ימתינו לכם ליד השעון בשעה שהזמנתם עם מטריה בצבעי כחול לבן בכל מזג אוויר.

שעות פתיחה ופעילות: שלישי עד ראשון 09:00-22:00, בימי שני סגור. מומלץ להגיע בשעות הבוקר המוקדמות עם כרטיסים שהזמנתם מראש או כשמחשיך כדי לראות את העיר מוארת מלמעלה.

כתובת: Staroměstské nám. 1, 110 00, Prague

השעון האסטרונומי (צילום מקורי)