יורודיסני פריז

יורודיסני פריז שנקרא גם דיסנילנד פריז צרפת הוא פארק השעשועים הפופולרי ביותר באירופה ואחד הפופולריים ביותר בעולם ומספר המבקרים בו עומד על למעלה מ-12 מיליון בשנה. יורודיסני פריז הוקם בשנת 1988 ונפתח לקהל הרחב בשנת 1992 וזאת בעקבות ההצלחה הגדולה של פארק דיסנילנד שבקליפורניה ארה"ב. פארק יורודיסני פריז הוא פופולרי יותר מאשר פארק אפטלינג הולנד או פארק אירופה גרמניה, למרות שהאחרון גדול יותר ממנו. המיקום של הפארק שנמצא במרחק של חצי שעה נסיעה מפריז נבחר בשל השטחים המישוריים שבו לאחר שהתחרה עם מדינות כמו ספרד, איטליה ואנגליה.

יורודיסני פריז הוא חוויה מיוחדת ויוצאת דופן לילדים ומשפחות ויש לא מעט שמגיעים לטיול בפריז כולל טיול בר מצווה או בת מצווה כדי לבלות בפארק השעשועים ועיר הסרטים של דיסני בצרפת. ההתחלה של דיסנילנד פריז לא הייתה ממש טובה כשמספר המבקרים הראשוני בפארק היה הרבה יותר נמוך מהמצופה והמקום נקלע לחובות שמנעו ממנו להמשיל בבניית האתר ולהקים את פארק האולפנים. אחת הסיבות לכישלון היה נעוץ במסעדות של הפארק שהגישו רק אוכל צרפתי שלא היה לטעמם של המבקרים. הפארק התחיל להניב רווחים בשנת 1995 לאחר שבסוף 1994 שינה את שמו לשם הנוכחי, החליף את האוכל במסעדות לאוכל אמריקאי ואירופאי והוסיף מתקנים חדשים לפארק. בשנת 2002 הוכרז על הקמת אולפני וולט דיסני בפריז אבל מספר המתקנים בפארק אז היה קטן מאוד וכך גם מספר המבקרים בפארק הסרטים.

יורודיסני פריז כפי שציינו מחולק לשני פארקים: פארק השעשועים ואולפני הסרטים כאשר כרטיסים ליורודיסני פריז נמכרים בנפרד לפארק ולאולפני הסרטים וניתן להזמין גם כרטיסים ליומיים. פארק השעשועים מחולק למספר מתחמים שנקראים עולמות, כאשר יש נושא לכל אחד מהם כמו המערב הפרוע, ארץ הפנטזיה, ארץ התגליות, ארץ ההרפתקאות ורחוב ראשי שמוביל לכולם. הפארק עצמו הוא עצום ויש בו למעלה מ-50 מתקנים והמון מופעים מיוחדים לאורך היום. אי אפשר להספיק אותו ביום אחד ומומלץ להזמין כרטיסים ליומיים ליורודיסני פריז כדי להספיק כמה שיותר. יש מתקנים לכל הגילאים וכל אחד מהילדים, בין אם הם קטנים או מתבגרים יכול למצוא מתקנים ומופעים שהוא אוהב. כמובן שתוכלו לפגוש בפארק בובות גדולות מסרטי וולט דיסני ולהצטלם איתם למזכרת.

באולפני וולט דיסני פריז תקבלו גישה אל מאחורי הקלעים של סרטי וולט דיסני ותוכלו לראות כיצד יוצרים את סרטי וולט דיסני. הסטודיו מורכב מחמישה אזורים קסומים במיוחד ושווה בהחלט לרכוש כרטיס משולב גם אל פארק השעשועים וגם אל סטודיו הסרטים כי לא כל יום מגיעים אל יורודיסני פריז בצרפת וכאן יש לכם אפשרות לקבל חוויה מהסרטים של תזכו לקבל בשום מקום אחר באירופה. אם תבחרו ללון במלונות של יורודיסני פריז תהיו זכאים לקבל כרטיסים חינם לכל זמן שהותכם במלון, כלומר על כל לילה תקבלו כרטיסים לכולם ליום ההגעה וליום העזיבה של המלון. מומלץ להגיע מוקדם לפני הפתיחה ועם כרטיסים ליורודיסני שהזמנתם מראש כדי להספיק כמה שיותר מתקנים בפארק. קחו בחשבון שבבוקר יש פחות תורים במתקנים וכך גם שעה לפני הסגירה. לפני ההגעה אל הפארק כדאי להוריד את האפליקציה שלה כדי לקבל מידע אונליין על אורך התורים במתקנים וגם את מפת הפארק שתעזור לכם לנווט בפנים יורודיסני פריז ואולפני וולט דיסני פריז הסמוכים.

יורודיסני פריז כרטיסים מחיר

יורודיסני כרטיסים זה משהו שחייבים להזמין אונליין מראש כי התורים בקופות, גם בחורף ובמיוחד בסופי שבוע ארוכים מאוד. בנוסף הכרטיסים זולים יותר בהזמנה מראש מאשר בקופה ויש הנחות בלעדיות לאתרי הזמנות. מחיר כרטיסים לפארק יורודיסני פריז עולה החל מ-69 יורו, ילדים בגילאי 3-11 החל מ-64 יורו, כרטיס משולב כולל אולפני הסרטים החל מ-89 יורו, ילדים בגילאי 3-11 החל מ-84 יורו, ילדים עד גיל שנתיים חינם. הכרטיס לא כולל עקיפת תורים במתקנים עצמם בתוך הפארק.

היכנסו להזמנת כרטיסים מראש!

שעות פתיחה של הפארק: ימים שני עד שישי בין השעות 10:00-19:00, שבת וראשון 10:00-22:00. בתקופת הקיץ שעות הסגירה של הפארק ארוכות יותר. יתכנו שינויים בשעות הפעילות בחגים הלועזיים. מומלץ להתעדכן באתר בעת ההזמנה.

שעות פתיחה של אולפני הסרטים: ימים שני עד שישי בין השעות 10:00-18:00, שבת וראשון 10:00-19:00.

כתובת: Disneyland Paris, 77700, Paris