בית הכנסת הפורטוגזי באמסטרדם

בית הכנסת הפורטוגזי באמסטרדם בהולנד הוא ביקור חובה לכל יהודי שמגיע אל אמסטרדם. מדובר בבית כנסת של קהילת יוצאי ספרד ופורטוגל, שהיגרו להולנד בעקבות גירוש ספרד ונבנה לפני למעלה משלוש מאות שנים ברובע היהודי באמסטרדם הולנד. החל מהמחצית השנייה של המאה ה-17 הורשו יהודי אמסטרדם לבנות בתי כנסת שנראו מהרחוב. החלטה זו שינתה את המראה והתחושה של אמסטרדם כולה! תוכלו לצפות באולמות הנרות של בית הכנסת הפורטוגזי, להעריץ את גילופי העץ המיוחדים, ולהרגיש את הרצפה החולית מתחת לרגליכם. מדריך השמע שלכם יספר את סיפורו של בית הכנסת הפורטוגזי באמסטרדם תוך כדי הליכה. בבית הכנסת הגדול אין תאורה חשמלית ועד היום הוא מואר באמצעות נרות, לעומתו בית הכנסת החורפי מחומם ויש בו תאורה חשמלית.

פנים בית הכנסת הפורטוגזי באמסטרדם הוא פלא בפני עצמו. מלבד ארכיטקטורה ורצפות עץ, עדיין אין חימום או תאורה מודרנית, כך שנכנסים למבנה והולכים דרך נרות קסומים וזה ממש מדהים. במאה ה-17, המסחר ההולנדי, בתוספת המדע, הצבא, והאמנות היו מן המפורסמים ביותר בעולם ולכן זה היה ידוע בשם תור הזהב. עד השואה, היהודים היוו 10% מאוכלוסיית אמסטרדם, שרבים מהם מצאו את העיר הזאת כמקלט מפני רדיפות בספרד ובפורטוגל. בזמנו היה בית הכנסת הפורטוגזי באמסטרדם אחד המבנים הגדולים ביותר באמסטרדם. היום זה אחד מחמשת בתי הכנסת בעולם שיש להם רצפת חול. במתחם בית הכנסת יש גם את המוזיאון היהודי ומוזיאון השואה.

בית הכנסת הפורטוגזי באמסטרדם מחיר

מחיר כניסה אל בית הכנסת הפורטוגזי באמסטרדם הולנד החל מ-17 יורו, ילדים בגילאי 13-17 החל מ-8.5 יורו, ילדים בגילאי 6-12 החל מ-4.25 יורו. המחיר כולל כניסה לבית הכנסת כולל מדריך קולי, כניסה למוזיאון היהודי כוול מדריך קולי וכניסה למוזיאון השואה. מומלץ להזמין כרטיסים מראש אונליין כדי לחסוך המתנה בתור לקופות. לאחר הזמנת הכרטיסים תקבלו אותם ישירות למייל ולסלולרי ותוכלו להציגם בכניסה באמצעות הסלולרי שלכם מבלי צורך להדפיסם.

היכנסו להזמנת כרטיסים מראש!

שעות פתיחה של בית הכנסת והמוזיאונים: ימים ראשון עד חמישי 10:00-17:00, שישי 10:00-14:00, שבת סגור.

כתובת: Nieuwe Amstelstraat 1, 1011 PL, Amsterdam

בית הכנסת הפורטוגזי באמסטרדם
בית הכנסת הפורטוגזי באמסטרדם