מכון ז'ואן מירו

מכון ז'ואן מירו הוא מוזיאון לאמנות מודרנית בברצלונה ספרד שמוקדש לזכרו של ז'ואן מירו, מגדולי האמנים המודרניים שיצאו מספרד. עם חזון ייחודי, והשימוש שלו בצבעים עזים וצורות אורגניות רחבות, מירו הוא אחת הדמויות המשפיעות ביותר בעולם האמנות. הוא ידוע בעבודותיו בציור, פיסול, ציור קיר וקרמיקה. ארנסט המינגווי השווה את הציור של מירו לחווה (שאותה רכש), ליוליסס של ג'יימס ג'ויס. אף על פי שהוא עצמו לא היה סופר, ניסה מירו להסביר כיצד הוא עובד עם צבע כדי להעביר את הרעיונות שלו, "אני מנסה ליישם צבעים כמו מילים המעצבות שירים, כמו תווים שמרכיבים מוסיקה".

מכון ז'ואן מירו נמצא במבנה מודרני ויצירתי, ונחשב אחד מסמלי האמנות המודרנית בעיר. הוא ממוקם בפסגה התלולה של הר המונז'ואיק, מוקף גנים ופסלים, ונשקף ממנו נוף מרהיב הצופה אל העיר ברצלונה ואל הים. בשנת 1968 לז'ואן מירו עצמו היה הרעיון ליצור את הבסיס. בניית המוזיאון הושלמה בשנת 1975 והוא הורחב בשנת 1988. מטרתו הייתה להקים מרכז בינלאומי בברצלונה לאמנים צעירים, שיתעסקו באמנות עכשווית. נכון לחזון המקורי שלו, בקרן יש מקום המוקדש לעבודה של אמנים ניסיוניים צעירים – כמו גם אוסף גדול של יצירות של מירו עצמו. כיום, המוזיאון מציג כמעט 15,000 יצירות אמנות. אתם יכולים למצוא יותר מ-8000 ציורים, מאות פסלים, כמו גם קרמיקה, טקסטיל ועבודות גרפיות במבנה מרהיב בהן 3 קומות.

במהלך השנה מארגן מכון ז'ואן מירו תערוכות זמניות של אמנים מהמאה ה-20 וה-21. מלבד התערוכות, הקרן מציגה גם פעילויות אקדמיות ופרויקטים בשיתוף עם מוסדות וארגונים אחרים. מכון ז'ואן מירו הוא אמנם לא אטרקציה בסדר גודל של סגרדה פמיליה או פארק גואל אבל הוא לגמרי מוזיאון חובה לכל מי שמתעניין באמנות מודרנית. ספריית ז'אק דופין היא אוצר אמיתי של חומר הקריאה של ג'ואן מירו. מומלץ לבדוק את זה.

מכון ז'ואן מירו כרטיסים מחיר

מכון ז'ואן מירו הוא אחד מהמוזיאונים הפופולריים ביותר בברצלונה ומומלץ להזמין אליו כרטיסים מראש כדי לא לבזבז זמן המתנה בקופות. לאחר הזמנת כרטיסים אונליין למוזיאון תקבלו אותם ישירות למייל ולסלולרי ותוכלו להציגם בכניסה באמצעות הסלולרי מבלי צורך להדפיסם. מחיר כרטיס החל מ-13 יורו, ילדים עד גיל 15 חינם.

היכנסו להזמנת כרטיסים מראש!

שעות פתיחה של המוזיאון: שלישי עד שבת 10:00-18:00, ראשון 10:00-15:00, בימי שני סגור.

כתובת: s/n,Parc de Montjuïc, 08038, Barcelona

מכון ז'ואן מירו
מכון ז'ואן מירו

ביקורות של אנשים שהזמינו כרטיסים למוזיאון דרך האתר:

  1. הזמנו את הכרטיסים באתר, התקבלנו, וסרקו את הכרטיס שלי דרך הטלפון שלי, מהר מאוד וקל. בהחלט ממליץ להזמין כרטיסים מראש ולעקוף את התור בקופות בקלות.
  2. מקום יפה ואוסף מדהים. הרגשתי כל כך בבית. ישבתי נינוח בבית הקפה ושקלתי לבלות את היום שם. איזה שירות מדהים.
  3. גלריה נהדרת, מלאה אור וצבע. נופים נהדרים של ברצלונה אל הים. נהננו גם מבית הקפה וגם מהחנות. ובכן שווה ביקור ואתם יכולים פשוט ללכת עם כרטיסים מראש ולהיכנס ישר.
  4. התערוכות היו מצוינות. אני גם מעריך את המדריך אודיו. זה נתן כל כך הרבה סיפורים מהעבר ופרספקטיבה על האמנות. 
  5. שילוב שמציג לא רק את האמנות הנפלאה של מירו, אלא גם בניין מרהיב עם הנוף המרגש ביותר של ברצלונה. בונוס בלתי צפוי היה לחלוק את החלל עם קבוצה של בני 5 בטיול בית הספר. המוזיאון שימש עבור הילדים האלה, ונהניתי לראות אותם נהנים מהציורים ויכולים לתקשר עם כמה רעיונות חדשניים הניתנים על ידי המוזיאון. הם יוצרים דור חדש של ילידי ברצלונה אשר יגדל לאהוב ולהעריך את אחד הבנים הטובים ביותר שלהם.