בית הכנסת הגדול בבודפשט כרטיסים

בית הכנסת הגדול בבודפשט ברחוב דוהני הוא אחד מאתרי החובה לכל ישראלי שמגיע אל בודפשט. הוא בית הכנסת הגדול ביותר באירופה, והרביעי בגודלו בעולם. הוא מהווה חלק מקומפלקס שבו גם מוזיאון לתולדות יהודי בודפשט, בית קברות יהודי ואתר הנצחה ל-564,500 יהודי הונגריה שנספו בשואה. אין הרבה פעילות היום בבית הכנסת והוא בעיקר יעד תיירותי ליהודים מכל העולם.

בית הכנסת הגדול בבודפשט מזמין אתכם להקדיש זמן לגלות את הסיפור האמיתי העומד מאחורי החיים היהודיים בבית הכנסת השני בגודלו בעולם, ולחגוג את התרבות וההיסטוריה היהודית. ראו, שמעו וזכרו את מלחמת העולם הראשונה ומלחמת העולם השנייה באמצעות תערוכות מעוררות מחשבה, והיו עדים לאזור הקבורה של 2,600 יהודים שמתו בשואה.

זה אולי פחות נעים ומגניב מאשר לקחת את אחד מסיורי בודפשט או שייט בבודפשט בדנובה אבל ביקור בבית הכנסת הגדול הוא חובה לכל מי שרוצה לדעת על ההיסטוריה היהודית בבודפשט ולהרגיש עד לאן הגיעה העיר המגוונת הזו.

בית הכנסת הגדול בבודפשט שנבנה בשנת 1859 עם מקום ל-3,000 איש, עבור הקהילה היהודית בהונגריה במטרה להתפלל, לחגוג ולהתכנס טומן בחובו גם גוונים היסטוריים חגיגיים – החצר משמשת כמקום קבורה של כמעט 2,600 יהודים שנספו בידי הנאצים.

בית הכנסת הגדול בבודפשט משתרע על שטח של 60 על 27 מטרים, ומתנשא לגובה של כ-25 מטרים. עיצובו החיצוני של בית הכנסת מושפע מאד מהאדריכלות אסלאמית. עיצובו הפנימי מושפע מהאדריכלות הכנסייתית הגותית.

הצטרפו למסע מעניין עם מדריך שמע בעברית ושפות נוספות דרך ההיסטוריה היהודית במוזיאון היהודי בבית הכנסת. ראו סיפורים וממצאים מתקופת השואה. שמעו על מה שקרה בתוך החומות האלה וקראו את שמות ההרוגים – כולם חרוטים בעלים המשקפים של אנדרטת עץ החיים. המסע המרגש הזה אל מלחמת העולם הראשונה והשנייה מלא סיפורים, גיבורים, זוועות והיסטוריה יהודית.

בית הכנסת הגדול בבודפשט כרטיסים מחיר

כרטיסים לבית הכנסת הגדול בבודפשט כוללים כניסה מהירה למתחם בית הכנסת הגדול ברחוב דוהני: בית כנסת, המוזיאון היהודי ההונגרי (כולל תערוכות מתחלפות), פארק הזיכרון ראול וולנברג, אנדרטת עץ החיים, מקדש הגיבורים, אנדרטת הגויים הצדיקים, בית הקברות לשואה, אנדרטת השואה, לפידריום.

סיור מודרך באורך 45-60 דקות אופציונלי על ידי מדריך מורשה של בית הכנסת, פארק הזיכרון ראול וולנברג, מקדש הגיבורים ובית הקברות של בית הכנסת ומדריך שמע בעברית למוזיאון היהודי ההונגרי.

מחיר כרטיס החל מ-13 יורו, ילדים עד גיל 6 חינם. מומלץ להזמין כרטיסים מראש כדי לא לבזבז זמן על תורים בקופות. הכניסה לבית הכנסת מותנית בבדיקה של מאבטח.

היכנסו להזמנת כרטיסים מראש!

היכנסו להזמנת כרטיסים כולל סיור מודרך ברובע היהודי!

לאחר הזמנת כרטיסים אונליין תקבלו אותם ישירות למייל ולסלולרי שלכם ותוכלו להציגם בכניסה באמצעות הסלולרי מבלי צורך להדפיסם ובלי לבזבז זמן מיותר.

שעות פתיחה: ראשון עד חמישי בין השעות 10:00-15:30, שישי 10:00-13:30, שבת סגור. יתכנו שינויים בחגי ישראל ובקיץ.

כתובת: Dohány utca 2, 1074, Budapest

בית הכנסת הגדול בבודפשט
בית הכנסת הגדול בבודפשט